Fotoprzestroga - Ruch drogowy

Fotoprzestroga

Fotoprzestroga

24 stycznia na terenie powiatu strzeleckiego doszło do wypadku drogowego. 25-latek nagle zjechał samochodem na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka mitsubishi. W wyniku zdarzenia trzy osoby trafiły do szpitala.

24 stycznia br. przed godziną 16 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich otrzymał informację, że z kierunku miejscowości Zawadzkie w kierunku miejscowości Strzelce Opolskie kierujący samochodem osobowym marki VW Golf znajduje się prawdopodobnie pod wpływem alkoholu.

Dyżurny natychmiast wysłał patrol w celu sprawdzenia trasy, którą mógłby jechać kierujący takim pojazdem. Policjanci strzeleckiej drogówki zauważyli opisanego golfa w Strzelcach Opolskich i podjęli próbę zatrzymania kierującego. Funkcjonariusze użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych wzywających do zatrzymania, jednak kierujący golfem nie reagował na wydawane przez funkcjonariuszy polecenia.

Po przejechaniu około kilometra od Strzelec Opolskich kierujący pojazdem mężczyzna nagle zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem mitsubishi lancer, którym kierowała 29-letnia kobieta. W zdarzeniu zostały poszkodowane trzy osoby: oboje kierujący i 34-letnia pasażerka mitsubishi. 24-letniemu mężczyźnie została pobrana krew, w celu sprawdzenia zawartości alkoholu we krwi.

Obecnie w tej sprawie strzelecka policji prowadzi czynności wyjaśniające pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Strzelcach Opolskich.