Fotoprzestroga - Ruch drogowy

Fotoprzestroga

Fotoprzestroga

Kilkuminutowy pościg po ulicach Lęborka zakończył się zatrzymaniem pijanego kierowcy bmw, który niszcząc ogrodzenie, wjechał na teren szkoły. Pijany kierowca miał ponadto sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna obecnie trzeźwieje w policyjnej celi. Za ucieczkę przed policją, jazdę pod wpływem alkoholu, złamanie sądowego zakazu oraz spowodowanie kolizji drogowej grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Kilka minut przed godziną 3 nad ranem, na ul. Kossaka do kontroli drogowej nie zatrzymał się policjantom kierowca czerwonego bmw. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg do którego włączyły się pozostałe patrole. Pozostający bez szans na ucieczkę kierowca bmw wjechał w jednokierunkową ulicę a następnie stracił panowanie nad pojazdem i niszcząc ogrodzenie, wjechał na teren szkoły na ul. Al. Wolności. Policjanci wyciągnęli z samochodu zataczającego się kierowcę, którym okazał się 21-latek mający w orgazmie prawie 1,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do komendy gdzie trzeźwieje w policyjnej celi. Dzisiaj będzie przesłuchany i usłyszy zarzuty.

Za ucieczkę przed policją, jazdę pod wpływem alkoholu, złamanie sądowego zakazu oraz spowodowanie kolizji drogowej grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

KWP Gdańsk