Fotoprzestroga - Ruch drogowy

Fotoprzestroga

Fotoprzestroga

Nyscy policjanci prowadzą czynności w sprawie potrącenia 25-letniej kobiety i jej niespełna rocznego dziecka. Kierowcy renault funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. Przed sądem mężczyzna odpowiadać będzie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Kilkanaście minut przed 15.00, oficer dyżurny nyskiej komendy został poinformowany o potrąceniu kobiety z dzieckiem na przejściu dla pieszych przy ul. Piłsudskiego w Nysie. Z ustaleń policjantów wynika, że do zdarzenia doszło w momencie gdy kierowca renaulta, 66-letni mieszkaniec Nysy, omijał pojazd, który zatrzymał się na lewym pasie jezdni ustępując pierwszeństwa pieszym znajdującym się na tym przejściu. Wtedy kierowca najechał na pieszą pchającą wózek dziecięcy, w którym znajdowało się jej kilkunastomiesięczne dziecko. Kierowca w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe przewiozło pokrzywdzonych do szpitala. Niedługo po zdarzeniu policjanci ustalili, że dziecko i matka nie doznali obrażeń ciała.

Policjanci nyskiej drogówki zatrzymali 66-letniemu sprawcy wykroczenia prawo jazdy. Teraz mężczyzna za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie przed sądem.