Fotoprzestroga - Ruch drogowy

Fotoprzestroga

Fotoprzestroga

Opolscy policjanci ustalają przyczyny nietypowego wypadku do jakiego doszło wczoraj na autostradzie A4 w okolicy Opola. Kobieta kierująca skodą jadąc pod prąd zderzyła się z ciężarową scanią. W wyniku tego zdarzenia kierująca skodą poniosła śmierć na miejscu.

Wczoraj tuż przed godziną 18:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Opolu został powiadomiony o wypadku do jakiego doszło na opolskim odcinku autostrady A4. Jak ustalili pracujący na miejscu zdarzenia policjanci, 32-latka najprawdopodobniej zjechała na węźle Prądy na nitkę drogi prowadzącą w kierunku Katowic  jadąc nią pod prąd w kierunku Wrocławia. Niecałe dwa kilometry od węzła drogowedoszło do zderzenia kierowanej przez nią skody z ciężarową  scanią.  Kierująca skodą zginęła na miejscu. 46-letni kierowca ciężarówki został przewieziony do szpitala. W związku z obsługą tego zdarzenia przez pracujące na miejscu służby ratownicze nitka autostrady w kierunku Katowic była zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy. Ruch na drodze został przywrócony po godzinie 22.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Pamiętajmy, gdy wybieramy się w podróż zaplanujmy drogę tak, aby dojechać do celu bezpiecznie. Wyjedźmy odpowiednio wcześniej, aby później nie nadrabiać czasu szybką jazdą. Zawsze stosujmy się do znaków drogowych, w tym ograniczeń prędkości, dostosowując ją ponadto do panujących warunków atmosferycznych.