Grupa SPEED na drogach powiatu inowrocławskiego - SPEED - Ruch drogowy

Grupa SPEED na drogach powiatu inowrocławskiego

Data publikacji 03.12.2019

Na drodze krajowej 15F, patrol Ruchu Drogowego z Inowrocławia w ramach działań grupy SPEED „namierzył” pirata drogowego. Kierowca jechał z prędkością ponad 180 km/h.

Lekkomyślność na drodze niektórych uczestników ruchu nie zna granic. Prędkość jaką osiągają swoimi samochodami nie pozostawia złudzeń, że to piraci drogowi wiozący śmierć.
Patrol WRD w ramach działań grupy SPEED w sobotę (30.11) o godz. 8.45 zauważył kierującego samochodem marki Mazda, który jadąc przez Latkowo drogą krajową 15F, przekroczył dozwoloną prędkość o 80km/h. Uwagę patrolu zwróciło nie tylko to. Pojazd jechał bez świateł. 
Policjanci zatrzymali do kontroli 25-letniego mężczyzę z województwa dolnośląskiego. Podczas kontroli funkcjonariusze ustalili, że kierowca miał cofnięte uprawnienia do kierowania oraz miał zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do sierpnia 2020 roku. 
Kierowca został ukarany za przekroczenie prędkości i jazdę bez świateł mandatami karnymi w wysokości 600 zł. Jednak to nie koniec kłopotów 25-letniego kierowcy. Mężczyzna odpowie również za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i prowadzenie pojazdu mechanicznego po cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Kara jaka mu grozi to nawet 5 lat więzienia. 

Źródło: KWP w Bydgoszczy (mw)

Ładowanie odtwarzacza...
Polska Policja