Jechał ponad 200 km/h - Wideo - Ruch drogowy

Jechał ponad 200 km/h

Ponad 200 skontrolowanych pojazdów, zatrzymanych trzech nietrzeźwych kierujących i nałożonych kilkadziesiąt mandatów za wykroczenia drogowe. To bilans akcji „Bezpieczny Weekend” jaką przeprowadzili policjanci na terenie powiatu lubartowskiego. Wśród ukaranych znalazł się 33-latek, który w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h jechał ponad 200 km/h.

Policjanci na terenie powiatu lubartowskiego w okresie od 6 do 10 kwietnia prowadzili akcję „Bezpieczny Weekend”. W czasie akcji mundurowi skontrolowali ponad 200 pojazdów. Ujawnili przy tym trzech nietrzeźwych kierowców oraz nałożyli kilkadziesiąt mandatów za wykroczenia drogowe. Większość z nich dotyczyła wykroczeń, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, czyli przekroczenia dozwolonej prędkości, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych i wymuszanie pierwszeństwa przejazdu.

Niechlubnym rekordzistą w piractwie drogowym okazał się 33 – letni kierowca audi, który w miejscowości Firlej na drodze krajowej nr 19, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h jechał ponad 200 km/h. Niestety nie był to odosobniony przypadek. Kierowców, którzy przekraczali dozwolona prędkość o około 100 km/h było więcej.

Niestety, mimo ciągłych apeli i ostrzeżeń nie brakuje osób, które decydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu. 2,5 promila miał kierowca opla, który w Nowodworze – Piaski, staranował mercedesa. W wypadku tym ranne zostały cztery osoby.

KWP Lublin


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.85 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja