Kierujący kombajnem miał 2,7 promila - Wideo - Ruch drogowy

Kierujący kombajnem miał 2,7 promila

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali wczoraj kierującego kombajnem mężczyznę, który jadąc droga krajową nr 3 stworzył zagrożenie dla innych pojazdów. Ponadto kierujący był nietrzeźwy, miał zakaz prowadzenia pojazdów i nie posiadał uprawnień do kierowania takim pojazdem.

Wczoraj ok godz. 18, policjanci ruchu drogowego zauważyli na drodze krajowej nr 3 kombajn. Według przepisów pojazd taki nie ma prawa poruszać się po drodze ekspresowej, jaką w tym miejscu jest krajowa „Trójka”. Policjanci skierowali pojazd w bezpieczne miejsce, tak aby nie tamować ruchu, a następnie przystąpili do kontroli.

Od kierującego kombajnem mężczyzny policjanci poczuli silną woń alkoholu, co potwierdziło wykonane w chwilę później badanie na zawartość alkoholu w organizmie. Wykazało ono, że kierujący kombajnem 44-latek ma prawie 2,7 promila. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania takim pojazdem oraz że za wcześniejszą jazdę po alkoholu ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów do grudnia 2013 roku.

Jak ustalili policjanci, 44-latek zdążył już przejechać ok. 70 km, ponieważ swoją podróż rozpoczął w okolicach Lubina. Planował przejechać jeszcze ponad 200 km – w okolice Szczecina. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, naruszenie sądowego zakazu, kierowanie bez uprawnień oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

KWP Gorzów WLKP.

Ładowanie odtwarzacza...