Policjanci ze Słubic zatrzymali nietrzeźwego kierowcę autobusu - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ze Słubic zatrzymali nietrzeźwego kierowcę autobusu

Data publikacji 11.10.2016

Policjanci ze słubickiej drogówki uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy autobusu. 57-latek stracił prawo jazdy. Ponadto za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu nawet 2 lata więzienia.

W poniedziałkowy poranek (10 października) policjanci ze słubickiej drogówki prowadzili akcję pod nazwą „Trzeźwy kierowca”. Kilka minut po godz. 7:00 na ul. Wojska Polskiego w Słubicach zatrzymali do kontroli drogowej autobus relacji Słubice – Kostrzyn n/O.

Podczas badania na zawartość alkoholu okazało się, że 57-letni kierowca ma ponad pół promila alkoholu w organizmie. W autobusie, którym kierował, jechał jeden pasażer. Jak się okazało nietrzeźwy kierowca chwilę wcześniej wyjechał z bazy i po drodze miał zabrać dzieci do szkoły. Policjanci uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę i przekazali autobus innej osobie.

Nietrzeźwy kierujący stracił swoje prawo jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami oraz sądowy zakaz jazdy.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym dzwoniąc pod nr tel. 997 lub 112.

 

Źródło: mł. asp. Magdalena Jankowska

KPP w Słubicach


 

Polska Policja