Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu – Szkolenia dla nauczycieli klas I-III gminy Kołbaskowo

Data publikacji 01.12.2016

W ramach projektu „Widzisz zebrę, widzisz mnie – w Kołbaskowie każdy o tym wie” realizowanego w ramach programu „Razem bezpieczniej” zaplanowano i przeprowadzono cykl szkoleń dla nauczycieli klas młodszych oraz funkcjonariuszy Straży Gminnej z gminy Kołbaskowo na temat bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu.

Szkolenia zostały przeprowadzone przez policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie w dniach 29 - 30 listopada 2016 roku w świetlicy gminnej w Kołbaskowie. Omówiono na nich stan bezpieczeństwa w aspekcie niechronionych uczestników ruchu, działania profilaktyczne zachodniopomorskiej drogówki skierowane do pieszych i rowerzystów, bezpieczeństwo w sezonie zimowym oraz współpracę międzyinstytucjonalną na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu.

Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem i po każdym z nich wywiązywały się ciekawe rozmowy ukierunkowane na planowanie nowych, atrakcyjnych inicjatyw profilaktycznych skierowanych do najmłodszych uczestników ruchu.

Po spotkaniach wszystkim uczestnikom przekazano materiały profilaktyczne oraz elementy odblaskowe zakupione w ramach projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” finansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

 

asp. szt. Magdalena Kusio

WRD KWP Szczecin

  • Elementy odblaskowe i materiały edukacyjne, które były rozdawane uczestnikom szkolenia
  • Policjantka prowadzi szkolenie
  • Policjantka przedstawia prezentację