Po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 28.12.2016

Będąc po służbie, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Turku asp. sztab. Roman Zielonka zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Funkcjonariusz po otrzymaniu informacji, że na jednej z ulic w Turku może jechać pijany kierowca, interweniował w czasie wolnym od służby. Policjant widząc w jakim stanie znajduje się kierowca, uniemożliwił mężczyźnie dalszą jazdę i odebrał mu kluczyki.

27 grudnia br. o godzinie 16.00 asp. sztab. Roman Zielonka otrzymał telefonicznie informację, że na jednej z ulic w Turku, kierujący samochodem marki Nissan Primera uderzył w znaki drogowe i oddalił się z miejsca tego zdarzenia. Funkcjonariusz powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Turku, a z uwagi na to że znajdował się w okolicy wypadku, sam udał się za kierującym samochodem. 

Jeszcze przed przyjazdem policyjnego patrolu,  asp. sztab. Roman Zielonka zatrzymał kierującego Nissanem. Okazał się że jest to 29-letni mieszkaniec Turku. Badanie trzeźwości wykazało, że kierujący miał w swoim organiźmie blisko 4 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a pojazd odholowano na parking strzeżony. 

Nieodpowiedzialny 29-latek swoją jazdą stwarzał zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą mu dwa lata więzienia. Mężczyzna nie posiada już prawa jazdy, który stracił wcześniej również za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Źródło: KWP Poznań

  • Rozbity samochód, którym poruszał się zatrzymany
  • Uszkodzone przez zatrzymanego barierki
  • asp. sztab. Roman Zielonka