Dwóch nietrzeźwych na skuterze - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch nietrzeźwych na skuterze

Data publikacji 06.04.2017

2 kwietnia 2017 w Oświęcimiu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w porę wyeliminowali z ruchu drogowego 31 – letniego mieszkańca Oświęcimia, który posiadając zakaz kierowania wsiadł na skuter mając w organizmie 1,50 promila alkoholu. Mężczyzna na przejażdżkę zabrał swojego równie nietrzeźwego znajomego.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 18.00, kiedy policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnowali   bezpieczeństwa w ruchu drogowym w rejonie Osiedla Chemików. Jadąc ulicą Zaborską zauważyli jadącego slalomem motorowerzystę wiozącego pasażera. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania. Podczas kontroli okazało się, że kierowca 31 – letni mieszkaniec Oświęcimia ma w organizmie 1,50 promila alkoholu i wsiadł na skuter posiadając aktualny zakaz kierowania. Ponadto ustalili, że w poprzednich latach  był kilkukrotnie zatrzymywany za jazdę w stanie nietrzeźwym, za co odbył trzyletnią karę pozbawienia wolności. Nietrzeźwość oraz wcześniejsze wyczyny młodszego kolegi nie zraziła do przejażdżki jego 34 – letniego równie nietrzeźwego kompana od kieliszka.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności,  natomiast za kierowanie pojazdem posiadając sądowy zakaz grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KWP w Krakowie/mś