XL Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - rozgrywki w Koszalinie - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

XL Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - rozgrywki w Koszalinie

Data publikacji 06.04.2017

W Szkole Podstawowej Nr 18 w Koszalinie odbyły się dziś coroczne zmagania uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. W ramach powiatowych eliminacji XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, przygotowanym przez policjantów koszalińskiej komendy we współpracy z Zachodniopomorskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Koszalinie, do rywalizacji o nagrody stanęli reprezentanci 20 placówek z miasta i powiatu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie we współpracy z Zachodniopomorskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Koszalinie przeprowadzili dziś powiatowe eliminacje XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Organizowane corocznie zawody mają na celu popularyzację przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach wśród najmłodszych, jak również kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego. Poprzez zabawę i sportową rywalizację, policjanci z koszalińskiej komendy cyklicznie prowadzą zajęcia edukacyjne w szkołach, uświadamiając najmłodszym potrzebę i obowiązek przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Jak każdego roku zawody odbyły się na terenie Szkoły Podstawowej nr 18 w Koszalinie. Oficjalnego otwarcia dokonał Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Koszalinie mł. insp. Artur Lachowicz, który życzył wszystkim zawodnikom osiągnięcia jak najlepszych wyników. Do rywalizacji stanęło prawie 40 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu naszego miasta i powiatu. Zawodnicy zmagali się w kilku konkurencjach. Pierwszym zadaniem był test z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego. Potem przyszła pora na pierwszą pomoc przedmedyczną, gdzie uczestnicy turnieju prezentowali swoje praktyczne umiejętności. Natomiast na rowerowym torze przeszkód wykazywali się umiejętnościami jazdy jednośladem. Celem zadania było popularyzowanie roweru jako środka transportu a także rekreacji i sportu.

Po podliczeniu punktów wśród szkół podstawowych z terenu powiatu zwycięską drużyną okazała się ekipa ze Szkoły Podstawowej w Kurowie, natomiast wśród szkół miejskich najlepszą była podstawówka nr 18. Wśród szkół gimnazjalnych z powiatu prym wiodło Gimnazjum z Dąbrowy, w mieście najlepsze okazało się Gimnazjum Nr 11. Zespoły otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez ZORD Koszalin, Urząd Miasta Koszalina, Starostwo Powiatowe, urzędy gmin naszego powiatu.

Zwycięskim drużynom życzymy powodzenia podczas eliminacji wojewódzkich.


mł.asp. Monika Kosie/mś

  • dzieci w trakcie turnieju
  • dzieci w trakcie turnieju
  • dzieci w trakcie turnieju