Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

42 nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w woj. podkarpackim w „Trzeźwy poranek”

Data publikacji 07.04.2017

Ponad 3 promile alkoholu miał kierowca opla, który zdecydował się wsiąść za kierownicę swojego samochodu. Został zatrzymany wczoraj rano w Ubieszynie. Natomiast w południe rzeszowscy policjanci zatrzymali 43-latkę kierującą renaultem. Kobieta miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Podobny wynik badania wskazał alkomat u traktorzysty w Brzezinach. Są to tylko niektóre zdarzenia, jakie odnotowali policjanci podczas wczorajszych działań „Trzeźwy poranek”.

Podkarpaccy policjanci prowadzili wczoraj od rana działania „Trzeźwy poranek”. W tym czasie skontrolowali trzeźwość 16358 kierowców. W tym gronie kilkudziesięciu kierowców było pod wpływem alkoholu.

Około godziny 7 w Ubieszynie, na drodze wojewódzkiej nr 835 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowego opla. 42-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego, który siedział za jego kierownicą miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy.

Około południa policjanci z Rzeszowa, na ul. Rzecha zatrzymali do kontroli drogowej kierującą renaultem. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości okazało się, że 43-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Kilka minut później w Brzezinach w powiecie ropczycko-sędziszowskim policjanci zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik rolniczy. Za jego kierownicą siedział 25-latek. Młody mężczyzna miał prawie 2 promile.

To tylko niektóre niechlubne przykłady, jakie odnotowali wczoraj podkarpaccy policjanci. Podczas prowadzonych działań „Trzeźwy poranek” funkcjonariusze zatrzymali 42 nietrzeźwych kierowców. U 17 z nich alkomat wskazał ponad 0,5 promila alkoholu i ci kierowcy odpowiedzą za popełnione przestępstwa. Pozostałych 25 odpowie za jazdę po użyciu alkoholu, co jest wykroczeniem.

Podczas działań, policjanci zatrzymali 33 uprawnienia do kierowania pojazdami.

KWP w Rzeszowie/mś