Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Ogólnopolskie działania „Bezpieczny Weekend” i "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Data publikacji 13.04.2017

W dniu 14 kwietnia 2017 roku Policja będzie prowadziła na terenie całego kraju akcję ukierunkowaną na niechronionych uczestników ruchu drogowego, przede wszystkim pieszych, a w związku ze Świętami Wielkanocnymi w okresie 14-17 kwietnia 2017 roku będą miały miejsce działania pn. „Bezpieczny Weekend”.

W okresie Świąt wiele rodzin wyrusza samochodem w podróż, aby odwiedzić swoich bliskich. Niekiedy droga ta będzie liczyła setki kilometrów. Wypadki, które mają miejsce właśnie w tym okresie charakteryzują się tym, że poszkodowane są w nich całe rodziny, bardzo często także dzieci.

Podczas planowanych działań policjanci pełniący służbę na drogach zwrócą szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, sposób przewożenia pasażerów w pojazdach oraz prędkość jazdy.

Wszyscy kierowcy powinni pamiętać, że to przede wszystkim od nich zależy czy zdrowo i cało dowiozą swoich bliskich do miejsca przeznaczenia. Niezależnie od pokonywanej odległości, kierujący obowiązany jest prowadzić pojazd zgodnie z przepisami prawa. A już niedopuszczalne jest aby wsiadał za kierownicę po alkoholu. Siedząc za kierownicą odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale też bezpieczeństwo innych użytkowników dróg. Natomiast pasażerowie muszą wiedzieć, że choć nie kierują pojazdem bardzo często też mają wpływ na bezpieczną podróż np. gdy nie zapinają pasów bezpieczeństwa albo godzą się aby jechać z kierowcą, który pił alkohol.

BRD/mś