Pijany kierujący skazany w trybie przyspieszonym - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierujący skazany w trybie przyspieszonym

Data publikacji 18.04.2017

Kierujący pojazdem marki BMW wjechał na chodnik przy ulicy Drzymały i potrącił pieszego, po czym uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając mu pomocy. Został on zatrzymany przez białogardzkich policjantów. 22-latek był kompletnie pijany i dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

W sobotę wieczorem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie otrzymał zgłoszenie dotyczące potrącenia pieszego, do którego miało dojść na ulicy Drzymały w Białogardzie. Potrącenia tego miał dokonać kierujący pojazdem BMW koloru czarnego. W wyniku zdarzenia pieszy został zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala. Na miejscu patrol potwierdził zdarzenie, a w wyniku penetracji terenu i pozyskanych informacji policjanci ustalili prawdopodobne dane osobowe sprawcy potrącenia.

Gdy udali się do miejsca  jego zamieszkania, zauważyli jadący w ich kierunku poszukiwany pojazd. Kierujący nie zamierzał się zatrzymywać, próbował uciec, wtedy jeden z policjantów wskoczył do BMW i uniemożliwił mu ucieczkę.

Kierowca był agresywny, nie stosował się do poleceń policjantów, został obezwładniony i doprowadzony do policyjnego aresztu. Okazał się nim  22-letni mieszkaniec Białogardu. Nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało około 2,5 promila.

Policjanci rozliczyli wczoraj 22-latka w trybie przyspieszonym. Po doprowadzeniu do sądu orzeczono wobec niego wyrok skazujący na rok i sześć miesięcy bezwzględnej kary pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz grzywnę na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy
Postpenitencjarnej w kwocie 10.000zł.

KPP w Białogardzie, wyk. A.Sz./mś