Pościg za nietrzeźwym kierowcą - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za nietrzeźwym kierowcą

Data publikacji 06.06.2017

Policjanci z jastrzębskiej drogówki prowadzili pościg za kierowcą bmw, który jechał środkiem jezdni i nie posiadał powietrza w przednim kole. 22-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2 promile. W związku z nowelizacją przepisów i traktowaniem niezatrzymania się do policyjnej kontroli jako przestępstwo, jastrzębianin musi liczyć się teraz ze srogimi konsekwencjami.

Mundurowi podjęli pościg za kierowcą bmw, który jechał środkiem jezdni, chwilę po tym, jak na ulicy Zdrojowej zlekceważył policyjne sygnały nakazujące mu zatrzymanie pojazdu. Uciekający ulicami miasta kierowca bmw ostatecznie został zatrzymany ulicy Konopnickiej. Wtedy też wyszedł na jaw powód, dla którego chciał uniknąć spotkania z drogówką. Okazało się, że jastrzębianin był pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2 promile. O dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zdecyduje sąd.

Przypominamy:

Od 1 czerwca zlekceważenie policyjnej kontroli stało się przestępstwem. Kierowca uciekający przed Policją musi liczyć się teraz z karą od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia. Na osoby łamiące nowe przepisy sądy będą też nakładać bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat. Do tej pory, niezatrzymanie się do policyjnej kontroli było wykroczeniem, za które groziła kara grzywny do 5 tys. złotych lub aresztu do 30 dni.