MOTO-PIKNIK w Staszowie czyli „Kręci mnie bezpieczeństwo” - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

MOTO-PIKNIK w Staszowie czyli „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Data publikacji 12.06.2017

Na rekreacyjnych terenach w Staszowie odbył się piknik z udziałem motocyklistów z VII Rajdu Motocyklowego ORMot. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach prowadzonej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Organizatorzy tj. Komenda Powiatowa Policji w Staszowie i Urząd Miasta i Gminy w Staszowie dla wszystkich uczestników przygotowali wiele atrakcji połączonych z profilaktycznym przesłaniem.

VII Rajd Motocyklowy ORMot z Piekar Śląskich swój finał miał wczoraj w Staszowie. Na teren przy „Zalewie nad Czarną” przyjechało około 140 motocyklistów. Do rajdu dołączyli również motocykliści z województwa świętokrzyskiego, w tym również stróże prawa na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Kielcach insp. Dariuszem Augustyniakiem. Całe przedsięwzięcie zorganizowane zostało pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Na mecie miłośników jednośladów przywitali organizatorzy pikniku: Komendant Powiatowy Policji w Staszowie insp. Leszek Dębowski wraz Burmistrzem Miasta i Gminy w Staszowie Leszkiem Kopciem. 

Dla wszystkich uczestników przygotowano wiele atrakcji mających na celu m.in. promowanie bezpieczeństwa na drodze. Dorośli mieli okazję przejść po specjalnie przygotowanym torze z założonymi na głowie alkogoglami. Te okulary zaburzają zmysł wzroku, dzięki czemu w pełni świadoma osoba widzi jak człowiek po spożyciu alkoholu. Dodatkowo funkcjonariusze podczas przedsięwzięcia rozdawali odblaski i przypominali obdarowanym jak ważną role one spełniają. Policjanci instruowali w jaki sposób nosić elementy odblaskowe by spełniały swoją funkcję.   

Dla wszystkich uczestniczących w pikniku organizatorzy przygotowali również pokaz zabytkowych motocykli oraz działania profilaktyczne przeprowadzone przez leśników. Kulminacyjnym punktem przedsięwzięcia był pokaz ratownictwa drogowego. Tu wszyscy uczestniczący mogli obserwować współdziałanie służb ratunkowych; policji, straży pożarnej i ratowników medycznych. Pokaz polegał na zabezpieczeniu miejsca wypadku drogowego, dotarciu do osoby  poszkodowanej w pojeździe jej ewakuacji przy użyciu przez strażaków specjalistycznego sprzętu do cięcia pojazdów. Ostatnim elementem inscenizacji było udzielenie pierwszej pomocy osobie rannej.

Na zakończenie MOTO-PIKNIKU motocykliści przekazali organizatorom podziękowania za tak radosne przyjęcie rajdu na ziemi staszowskiej. Podsumowaniem było wspólne pamiątkowe zdjęcie. Całą imprezę uświetniły występu młodych artystów z Staszowskiego Ośrodka Kultury oraz występ kapeli „Ziemi staszowskiej”.

Opr. MD/DJ/mś

Źródło: KPP w Staszowie

  • piknik
  • piknik
  • piknik
  • piknik
  • piknik
  • piknik