O krok od tragedii na przejeździe kolejowym - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

O krok od tragedii na przejeździe kolejowym

Data publikacji 08.08.2017

W sobotę około godz. 19:00 dyżurny łobeskiej policji (woj. zachodniopomorskie) otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z pociągiem. Sytuacja wyglądała bardzo groźnie. Na szczęście nie było ofiar w ludziach.

Do zdarzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w pobliżu miejscowości Cieszyno. 42-letni kierujący samochodem marki opel najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy wprost pod nadjeżdżający pociąg osobowy.

Maszynista pociągu relacji Szczecin – Kołobrzeg zmuszony był do gwałtownego hamowania i zatrzymania pociągu. Nie zdołał on jednak uniknąć zderzenia i uderzył w przód opla. W wyniku zdarzenia na szczęście nikt z pasażerów pociągu nie doznał żadnych obrażeń. Sam kierowca samochodu o własnych siłach wydostał się z pojazdu. Nic mu się nie stało. 42-latek był trzeźwy.

Mężczyzna poniósł karę za spowodowanie kolizji drogowej. Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej rozwagi i ostrożności zwłaszcza w rejonie niestrzeżonych przejazdów kolejowych, gdyż jest to nie pierwsze tego typu zdarzenie na terenie powiatu łobeskiego.

asp. Arleta Szwacińska/mś