Ogólnopolskie działania. „Bezpieczny Weekend” - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Ogólnopolskie działania. „Bezpieczny Weekend”

Data publikacji 11.08.2017

Przed nami kolejny długi weekend. Można zatem się spodziewać, że na drogach zwłaszcza w pierwszy dzień weekendu i na jego zakończenie, zapanuje duży ruch. Przewidując taką sytuację w dniach 11-15 sierpnia 2017 roku Policja przeprowadzi ogólnopolskie działania pn. BEZPIECZNY WEEKEND.

W tych dniach kierowcy mogą się spodziewać większej ilości patroli policyjnych, które będą zwracać uwagę na zachowania uczestników ruchu. Przestrzegamy wszystkich kierowców przed zbytnim pośpiechem na drodze. Należy jeździć bezpiecznie, z prędkością dostosowaną do panujących warunków (natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni itp.).

Pamiętajmy, że nie opłaca się przekraczać dozwolonych prędkości. Nie dość, że takie zachowanie stwarza zagrożenie bezpieczeństwa, to można za nie słono zapłacić. Kary są nie tylko finansowe. Za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h kierowcy zostanie zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesiące. Przy czym starosta będzie mógł podjąć postępowanie o zatrzymaniu prawa jazdy nawet jeśli policja fizycznie go kierowcy nie odebrała ponieważ nie miał on przy sobie tego dokumentu. Do wydania przez starostę decyzji w tym zakresie wystarczająca będzie informacja o ujawnienie wykroczenia.

Podczas planowanych działań, oprócz kontroli prędkości,  policjanci pełniący służbę na drogach zwrócą też szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz sposób przewożenia pasażerów w pojazdach, zwłaszcza dzieci.

Przypominamy kierowcom, że prowadząc pojazd odpowiadają nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale też bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.

 

BRD KGP/mś