Policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą

Data publikacji 23.08.2017

Policjanci ze Strzelec (woj.opolskie) zatrzymali nietrzeźwego kierowcę volkswagena, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pościg mundurowych za pędzącym autem zakończył się po blisko 10 kilometrach. Jak się okazało, 40-latek miał 1 promil alkoholu w organizmie i kierował pojazdem pomimo cofniętych uprawnień.

Policjanci ruchu drogowego strzeleckiej komendy patrolując centrum miasta zauważyli na jednej z ulic osobowego volkswagena. Samochód nie miał włączonych świateł, a jego kierowca jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Wtedy funkcjonariusze dali mu sygnały do zatrzymania. Kierowca zjechał na parking jednej ze stacji paliw. Kiedy mundurowi wyszli z radiowozu i udali się w jego kierunku, kierujący volkswagenem gwałtownie ruszył i zaczął uciekać. Policjanci niezwłocznie udali się w pościg za samochodem, cały czas dając sygnały do zatrzymania się. Mężczyzna nie reagował i nie zważając na duży ruch oraz na roboty drogowe uciekał dalej. W trakcie pościgu kierujący popełnił szereg wykroczeń zagrażających bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Pościg zakończył się po około 10 kilometrach. Po zatrzymaniu pojazdu kierowca usiłował jeszcze uciekać pieszo. Policjanci zatrzymali go kilkadziesiąt metrów dalej.

Podczas kontroli stanu trzeźwości okazało się, że 40-latek miał w organizmie 1 promil alkoholu. Dodatkowo kierował samochodem pomimo cofniętych uprawnień. Mieszkaniec Opola usłyszał już zarzuty. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Przypominamy!

  • Kto będzie kierował samochodem, choć zabrano mu prawo jazdy decyzją administracyjną, narazi się nie tylko na karę do dwóch lat więzienia, ale i obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat.
  • Kierowca, który świadomie zmusi policję do pościgu i - chcąc uciec - nie zatrzyma się pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełni przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie zakaże mu prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat.

KWP w Opolu / mw/mś

  • pojazd uciekający przed policja
  • pojazd uciekający przed
  • pojazd uciekający przed policją
  • pojazd uciekający przed policją
  • pojazd uciekający przed policja