Śmiertelne potrącenie funkcjonariusza Inspekcji Transportu Drogowego - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelne potrącenie funkcjonariusza Inspekcji Transportu Drogowego

Data publikacji 29.08.2017

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 34 – letni funkcjonariusz Inspekcji Transportu Drogowego z Łodzi. Inspektor znajdował się w trakcie wykonywania czynności służbowych. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

 

Do wypadku doszło 28 sierpnia 2017 roku około godziny 10:20 w Chojnach na 140 km drogi ekspresowej S 8 w powiecie wieruszowskim / kierunek Wrocław /. Według wstępnych ustaleń, kierująca pojazdem marki Mercedes 25 - letnia mieszkanka województwa dolnośląskiego z nieustalonych przyczyn w trakcie zjazdu do Miejsca Obsługi Podróżnych w Chojnach poza drogą S 8 potrąciła funkcjonariusza Inspekcji Transportu Drogowego. W wyniku wypadku 34 – latek poniósł śmierć na miejscu. Kierująca mercedesem w chwili zdarzenia była trzeźwa.

Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje :

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze oraz o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami.

KWP w Łodzi/mś

  • miejsce wypadku drogowego
  • miejsce wypadku drogowego
  • miejsce wypadku drogowego