Ogólnopolskie działania „Prędkość” - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Ogólnopolskie działania „Prędkość”

Data publikacji 01.09.2017

3 września 2017 roku, odbędą się ogólnopolskie działania policyjne pn. „Prędkość”. Jak wskazuje nazwa działań, policjanci będą kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości. Przy okazji kontroli nie pominą innych aspektów bezpieczeństwa, takich jak stan trzeźwości czy pasy bezpieczeństwa.

W trakcie działań funkcjonariusze wykorzystają sprzęt pomiarowy tj. videorejestratory, radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.

Apelujemy do kierowców o zachowanie  ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Siadając za kierownicę powinniśmy mieć świadomość, że odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo ale też za życie i zdrowie innych uczestników ruchu. Unikajmy brawury i ryzykownych zachowań, które prowadzą do tragedii.

Pamiętajmy, że im większa prędkość pojazdu to:

  • gorsze postrzeganie otoczenia przez kierowców, odbiór ważnych informacji jest ograniczony,
  • gorsza równowaga pojazdu na krzywiznach drogowych i mniejsza przyczepności opon do nawierzchni,
  • dużo większa energia zderzenia z innym pojazdem lub stałą przeszkodą i tragiczniejsze skutki dla kierowcy oraz pasażerów,
  • większa długość drogi odrzutu pojazdów uczestniczących w wypadku, oznacza to możliwość odrzucenia pojazdu na chodnik lub na przeciwny pas ruchu i uwikłanie w wypadek dodatkowych uczestników ruchu.

 

BRD KGP/mś