Wolsztyn - "Odblaskowy maluch" - akcja Urzędu Miasta i Policji w Wolsztynie - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Wolsztyn - "Odblaskowy maluch" - akcja Urzędu Miasta i Policji w Wolsztynie

Data publikacji 28.09.2017

Na wolsztyńskim Rynku, w dniu wczorajszym, odbyła się impreza pod nazwa "Odblaskowy maluch", której organizatorem był Urząd Miasta oraz Komenda Powiatowa Policji w Wolsztynie. woj. wielkopolskie. Podczas niecodziennego spotkania około czterystu uczniów klas pierwszych z gminy Wolsztyn otrzymało kamizelki odblaskowe. Specjalnym gościem wśród najmłodszych był powitany owacyjnie sierżant Pyrek - maskotka Wielkopolskiej Policji.

Spotkanie na Rynku rozpoczął Burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis, który powitał wszystkich obecnych oraz podziękował za przybycie. Pierwszym punktem programu była krótka pogadanka na temat bezpieczeństwa najmłodszych na drodze, którą przeprowadził Naczelnik WRD asp.sztab. Piotr Horowski. Następnie rozstrzygnięto konkurs plastyczny, którego tematem było bezpieczeństwo na drodze. Jury spośród ponad 170 nadesłanych prac wybrało kilkadziesiąt, tworząc z nich wystawę, którą można było podziwiać na Rynku. Najlepsze z nich nagrodzono dyplomami i kaskami rowerowymi. 
 
Policjanci z Wolsztyna, jak co roku zaakcentowali swój udział w akcji. Mundurowi podjęli się także współorganizacji przewidzianych tego dnia atrakcji dla uczniów szkół podstawowych. Nie zawiedli także strażacy, którzy podobnie jak policjanci zaprezentowali dzieciom swój sprzęt. Każdy chętny mógł zasiąść za kierownica policyjnego radiowozu, motocykla, czy w wozie strażackim używanym na co dzień do akcji gaśniczych.
 
Na ubrane w kamizelki "Odblaskowe maluchy" czekała tego dnia jeszcze jedna niespodzianka, którą była wizyta sierżanta Pyrka - maskotki Wielkopolskiej Policji. Sympatyczny Pyrek błyskawicznie porwał do zabawy nie tylko dzieci, ale także ich opiekunów.

Wojciech Adamczyk/PG/mś

  • dzieci w kamizelkach odblaskowych
  • dzieci w kamizelkach odblaskowych