Wypadek autobusu komunikacji miejskiej - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek autobusu komunikacji miejskiej

Data publikacji 04.10.2017

Policjanci z gdyńskiej komendy wyjaśniają przyczyny wypadku autobusu komunikacji miejskiej, do którego doszło wczoraj (2 października br.) na odcinku leśnym ulicy Sopockiej prowadzącej w kierunku Sopotu (woj. pomorskie). Kierująca autobusu na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w skarpę, w wyniku zderzenia autobus przewrócił się lewym bokiem na jezdnię. Policjanci zabezpieczali miejsce wypadku, śledczy z technikiem wykonali oględziny pod nadzorem prokuratora oraz biegłego. Szczegółowe okoliczności zdarzenia będą przedmiotem śledztwa.

Wczoraj (2 października br.) około godziny 10:20 na odcinku leśnym ulicy Sopockiej prowadzącej w kierunku Sopotu doszło do wypadku autobusu komunikacji miejskiej. Autobusem podróżowały 34 osoby z czego 19 zostało rannych i przewiezionych do trójmiejskich szpitali. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili wstępnie, że 57 – letni kierowca autobusu z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, który zjechał na pobocze, uderzył w skarpę po czym przewrócił się na bok. Kierowca wraz z rannymi pasażerami został przewieziony do szpitala, był trzeźwy.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci z gdyńskiej drogówki, którzy zabezpieczyli teren i organizowali ruch alternatywny. Śledczy z technikiem kryminalistyki, pod nadzorem prokuratora i biegłego, zabezpieczyli ślady podczas oględzin. Szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku będą ustalane podczas policyjnego śledztwa.

Apelujemy do kierowców o ostrożność za kierownicą. Szczególną uwagę zwracajmy na prędkość, która musi być dostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych. Pamiętajmy, że nie ma znaku równości pomiędzy prędkością dozwoloną, a bezpieczną. Zanim rozpędzimy pojazd, upewnijmy się, czy w sposób bezkolizyjny będziemy mogli zareagować w przypadku zagrożenia, a w skrajnym wypadku nawet zatrzymać się. Bądźmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg.