KWP Poznań - Policyjna akcja "Błysk" - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

KWP Poznań - Policyjna akcja "Błysk"

Data publikacji 19.12.2017

Od poniedziałku 18.12.br. na terenie całej Wielkopolski radiowozy ruchu drogowego będą „błyskać” na niebiesko. Ma to związek z licznymi wypadkami drogowymi z udziałem osób pieszych. W ciągu ostatnich 2 tygodni na wielkopolskich drogach zginęło 16 osób, w tym 9 pieszych.

Od poniedziałku do 23 grudnia w całej Wielkopolsce w wybranych miejscach, w godzinach porannego i popołudniowego szczytu, radiowozy ruchu drogowego będą miały włączone niebieskie światła błyskowe, akcentując w ten sposób swoją obecność w miejscach niebezpiecznych. Policjanci chcą ograniczyć liczbę wypadków śmiertelnych.

Wierzymy w to, że może w ten właśnie sposób uratujemy komuś życie. W tym miesiącu tylko w ciągu 2 tygodni, na wielkopolskich drogach było 16 wypadków śmiertelnych. Aż 9 pieszych zostało śmiertelnie potrąconych! Jeśli akcja „Błysk” przyniesie pozytywne rezultaty, będzie kontynuowana.

Należy dodać, że w okresie jesienno-zimowym zagrożenie bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym jest bardzo wysokie. Watro wyprobować różne sposoby aby tą sytuację poprawić.

Andrzej Borowiak/mś

  • radiowóz z włączonymi lampami błyskowymi
  • radiowóz z włączonymi lampami błyskowymi
  • radiowóz z włączonymi lampami błyskowymi