Niecodzienne warsztaty odblaskowe - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Niecodzienne warsztaty odblaskowe

Data publikacji 08.01.2018

Niedzielny wieczór policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Radomiu mieli przyjemność spędzić w towarzystwie studentów z Uniwersytetu Technologiczno- Humanistycznego w Radomiu oraz mieszkańców Dzierzkówka Starego. W trakcie spotkania studenci w asyście dr Dagmary Kowalik prezentowali zagadnienia związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Spotkanie było idealną okazją do przypomnienia zasad właściwego zachowania się na drogach, omówienia głównych przyczyn wypadków drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz dyskusją na temat wcześniej obejrzanych nagrań przedstawiających niebezpieczne sytuacje występujące na drogach. Elementem kończącym spotkanie było wykonanie własnego odblasku, tzw. tchnienie drugiego życia w odblaski wcześniej zalegające w szufladach. Wszyscy uczestnicy spotkania do domu wrócili bezpieczni, bo widoczni.

Mamy nadzieję, że dzięki nowej formie działalności profilaktycznej ograniczymy do minimum liczbę zdarzeń z udziałem nieoświetlonych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

KWP w Radomiu/mś

  • policjanci rozdają elementy odblaskowe starszym osobom
  • seniorzy utrzymują odblaski
  • seniorzy otrzymują odblaski