Prosto przez rondo na podwójnym gazie - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Prosto przez rondo na podwójnym gazie

Data publikacji 01.02.2018

Policjanci zostali skierowani w rejon ronda na skrzyżowaniu ul. Batorego i Jana Pawła II w Biłgoraju. Według zgłoszenia kierowca mercedesa miał wjechać w rondo. Jak się okazało 58 letni kierowca pojazdu, który znajdował się w stanie nietrzeźwości, faktycznie przejechał palisady i zatrzymał się wewnątrz ronda. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Zgodnie z prawem grozi mu również kara do dwóch lat pozbawienia wolności za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj (31.01.br.) około godziny 16 tej policjanci biłgorajskiej drogówki zostali skierowani w rejon ronda na skrzyżowaniu ul. Batorego i Jana Pawła II w Biłgoraju. Według zgłoszenia jakie otrzymali mundurowi, kierowca samochodu m-ki Mercedesa wjechał w rondo.

Jak ustalili policjanci 58 latek z Biłgoraja, który kierował samochodem faktycznie na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym pojechał prosto i uszkadzając palisady zatrzymał się wewnątrz ronda.

Mężczyzna tłumaczył policjantom, że jadąc od strony miejscowości Dąbrowica nie wyhamował przed skrzyżowaniem i tak doszło do zdarzenia.

Jak wykazał policyjny alkomat, 58 latek był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Teraz czeka go sąd, zgodnie z prawem za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

JK/mś.

  • samochód, który usiłował przejechać przez rondo
  • samochód, który usiłował przejechać przez rondo
  • samochód, który usiłował przejechać przez rondo