"Doświetlamy" zimowych rowerzystów - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

"Doświetlamy" zimowych rowerzystów

Data publikacji 02.03.2018

Zima w pełni – warunki na drogach wciąż są mało sprzyjające. Także dla pieszych i rowerzystów. Ich bezpieczeństwo jest szczególnie ważne – nawet przy niewielkiej kolizji jej konsekwencje mogą być tragiczne. Dlatego po raz kolejny policjanci ruchu drogowego z Opola przeprowadzili akcję profilaktyczną "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – bądź widoczny". W jej ramach na drogach powiatowych rozdawali kamizelki odblaskowe.

Warunki na drogach wciąż są mało sprzyjające. Także dla pieszych i rowerzystów. To oni, nawet przy najmniejszych kolizjach, są szczególnie narażeni na najpoważniejsze konsekwencje. Stąd kolejna akcja policjantów ruchu drogowego z Opola.

W ubiegły tygodniu kontrola opolskiej drogówki kończyła się szczególnie miłym akcentem. Piesi i rowerzyści dostawali kamizelki odblaskowe. To właśnie dla ich bezpieczeństwa widoczność jest szczególnie ważna. Policjanci byli obecni zwłaszcza na drogach powiatowych – tam, nawet o tej porze roku, piesi i rowerzyści są wciąż bardzo liczni.

KWP w Opolu/mś