"Liść klonu" ruszył program profilaktyczny - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

"Liść klonu" ruszył program profilaktyczny

Data publikacji 26.03.2018

W kluczborskiej komendzie policji ruszył program pn. "Liść Klonu". Teraz przez kolejne 2 lata policjanci z zespołu ds. profilaktyki społecznej będą przeprowadzać spotkania z młodzieżą, ubiegającą się do uzyskania uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Prelekcje odbywać się będą w szkołach nauki jazdy.

Policjanci z kluczborskiej komendy opracowali program, którego ideą jest kształtowanie bezpiecznych postaw w ruchu drogowym. Inicjatywa skierowana jest do osób, które ukończyły 18 rok życia i ubiegają się o pierwsze uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

W realizację tego przedsięwzięcia włączyły się szkoły nauki jazdy, to za ich pośrednictwem policjanci docierają do młodych, przyszłych kierowców. Realizacją projektu zajęli się funkcjonariusze odpowiedzialni za profilaktykę społeczną. Głównym celem programu jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem kierowców w przedziale wiekowym 18 -24 lat.

Dodatkowo podczas prowadzonych prelekcji, wśród młodzieży promowane będą postawy cechujące się szacunkiem dla prawa oraz do innych uczestników ruchu drogowego. Pierwsze takie spotkanie odbyło się w szkole nauki jazdy w Kluczborku. Przedsięwzięcie zostało bardzo pozytywnie przyjęte przez uczestników kursu. Spotkanie przeprowadziła sierż.sztab. Krystyna Alaszewicz, która współtworzyła program „Liść Klonu”.

KWP w Opoli/mś

Polska Policja