Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Inowrocławscy seniorzy uczestniczyli w akcji informacyjno – edukacyjnej „Patrz i słuchaj”

Data publikacji 30.03.2018

„Bądź SMART na przejściu dla pieszych", tak apelują policjanci województwa kujawsko-pomorskiego. Co to oznacza? Mówiąc krótko, jesteś pieszym czyli niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego, dlatego uważaj na drogach.

Spotkanie o tej właśnie tematyce odbyło się dziś (29.03)  dla  bywalców Domu Dziennego Pobytu „Życzliwa Przystań” w Inowrocławiu, gdzie kierownik placówki Pani Joanna Harenda dba o ich bezpieczeństwo. Miało ono charakter edukacyjny, a zajęcia poprowadziła asp. szt. Izabella Drobniecka. By szczególnie zaakcentować przepisy ruchu drogowego, przedstawiła seniorom spot uświadamiający, jak istotna jest rozwaga, rozsądek i ostrożność, gdy poruszmy się ulicami. Spot pod tytułem „Bądź SMART na przejściu dla pieszych został specjalnie na rzecz akcji przygotowany przez policjantów z KWP Bydgoszcz. Ma on w sobie ważne przesłanie. 

Uczestnicy pogadanki mieli okazję wysłuchać i zobaczyć jakie błędy w zachowaniu pieszych mogą skutkować przykrymi następstwami. Wspólnie z policjantką obejrzeli prezentację, gdzie szereg wykroczeń miał swój tragiczny finał, a można było inaczej. Życie mamy bowiem jedno! 

Szczególną uwagę podczas pogadanki przywiązano korzystaniu z telefonów komórkowych. Powodują one często odwrócenie uwagi od otoczenia. Nie słyszymy nadjeżdżającego pojazdu, nie widzimy go. Dlatego musimy pamiętać, że "komórka" nie może nami zawładnąć. Szereg wskazówek, które skierowała do uczestników asp. szt. Izabella Drobniecka to porady, by nie stać się sprawcą wykroczenia. Warto o nich pamiętać.
 
Bywalcy domu, docierają na zajęcia pieszo, dlatego tak ważna jest czujność i wyrobienie w sobie prawidłowych nawyków, np. przechodzenie przez ulicę zawsze po pasach, na zielonym świetle, korzystanie z odblasków. Policjantka wyposażyła seniorów w kamizelki i taśmy odblaskowe, co spotkało się z ogromną aprobatą i zapewnieniem ich używania. 

KWP w Bydgpszczy/mś

  • policjanci rozdają seniorom elementy odblaskowe
  • policjanci rozdają seniorom elementy odblaskowe
  • policjanci rozdają seniorom elementy odblaskowe
Polska Policja