Ogólnopolskie działania „Wielkanoc 2018” - podsumowanie - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Logo BRD

Ogólnopolskie działania „Wielkanoc 2018” - podsumowanie

Data publikacji 04.04.2018

Wielkanocne święta to dla wielu Polaków czas wyjazdów na rodzinne spotkania lub kilkudniowy wypoczynek. Dla funkcjonariuszy był to czas wytężonej służby – a wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo podróżującym.

Tegoroczna aura nie sprzyjała kierowcom. W wielu regionach Polski padał deszcz oraz deszcz ze śniegiem co sprawiło, że warunki na drogach były bardzo trudne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych

Od piątku do poniedziałku br. Policja prowadziła ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne "Wielkanoc 2018", których celem było zapewnienie nadzoru nad bezpieczeństwem, porządkiem i płynnością w ruchu drogowym.

Podczas prowadzonych działań, w całym kraju, doszło do 238 wypadków, tj. mniej o 54 w stosunku do okresu świątecznego 2017 r., śmierć poniosły 23 osoby, tj. o 12 ofiar mniej, rannych zostały 303 osoby tj. mniej o 76 osób.

Najtragiczniejsza w skutkach była sobota, gdzie w 58 wypadkach zginęło 7 osób, a 83 zostały ranne.

Należy zaznaczyć, że wciąż nadmierna prędkość oraz nieprawidłowe wyprzedzanie to główne przyczyny wypadków na polskich drogach. Policjanci mimo licznych apeli ujawnili, aż 1 151 kierujących będących pod działaniem alkoholu.

BRD KGP