"Karambol 2018" – policyjne ćwiczenia - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

"Karambol 2018" – policyjne ćwiczenia

Data publikacji 09.04.2018

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach otrzymał informację o kradzieży pojazdu z terenu powiatu polkowickiego. W pościg ruszył patrol ruchu drogowego i grupa realizacyjna złożona z polkowickich policjantów. Sprawcy kradzieży zostali zatrzymani na odcinku budowanej drogi ekspresowej S-3. Tak właśnie rozpoczęły się ćwiczenia sztabowe pn. „Karambol 2018”.

Na budowanym odcinku S-3, na wysokości miejscowości Drożów w gminie Radwanice odbyły się ćwiczenia służb z terenu powiatu polkowickiego. Wszystko rozpoczęło się od pościgu za sprawcami kradzieży samochodu osobowego, których do zakończenia ucieczki zmusiły działania patrolu ruchu drogowego. Podejrzani zostali obezwładnieni przez policjantów polkowickiej grupy realizacyjnej, specjalizującej się w zatrzymywaniu szczególnie niebezpiecznych przestępców.

Niestety uciekający „pod prąd” kierowca kradzionego samochodu doprowadził do karambolu. Dlatego policjanci niezwłocznie ruszyli do udzielania pomocy najbardziej poszkodowanym. W wyniku zderzenia kilkunastu pojazdów zostało poszkodowanych około 20 osób, w tym 5 było ciężko rannych. Po otrzymaniu informacji o zdarzeniu na miejsce przybyli strażacy, ratownicy medyczni oraz przedstawiciele zarządu dróg.
 
W ćwiczeniach uczestniczyli również uczniowie z Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach, a cały przebieg zdarzenia obserwowali wykonawcy nowej drogi S-3 oraz przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad.

Policyjny aspekt ćwiczeń miał na celu doskonalenie umiejętności szybkiej oceny zaistniałej sytuacji, prowadzenie operacji policyjnej, a także organizacji pracy zespołowej z innymi służbami.

KWP we Wrocławiu/mś

  • ćwiczenia policyjne
  • ćwiczenia policyjne
  • policyjne działania