Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany 40-latek, który wymusił na motocykliście pierwszeństwo i uciekł z miejsca zdarzenia

Data publikacji 16.04.2018

Parczewscy mundurowi (woj. lubelskie) zatrzymali 40-latka, który w sobotę w miejscowości Kolano (gmina Jabłoń) kierując ciągnikiem rolniczym zajechał drogę jadącemu z przeciwka motocykliście. Później zamiast udzielić pomocy poszkodowanemu, uciekł z miejsca zdarzenia. 23 – cyklista z obrażeniami trafił do szpitala. Zatrzymany 40-latek trafił do policyjnej celi.

O tym wypadku pisaliśmy wczoraj. W sobotę wieczorem w miejscowości Kolano kierujący ciągnikiem rolniczym skręcając na teren jednej z posesji wymusił pierwszeństwo jadącemu z przeciwka motocykliście. 23 – latek, który jechał jednośladem zdążył jeszcze „położyć” swój pojazd, jednak nie uniknął zderzenia. Siła uderzenia rozerwała motocykl na części, po czym stanął on w płomieniach.

Kierowca ciągnika natomiast, nie udzielił pomocy poszkodowanemu i uciekł z miejsca zdarzenia. Mieszkaniec gminy Jabłoń z obrażeniami trafił do szpitala. Badanie wykazało, że był trzeźwy.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i jednocześnie rozpoczęli poszukiwania traktorzysty. Ustalili jego personalia. Mężczyzny nie było jednak w miejscu zamieszkania. W niedzielne popołudnie 40 – latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

KWP w Lublinie/mś

  • motocykl po wypadku
  • rozbity motocykl
  • ciągnik rolniczy, który brał udział w wypadku