Działania „Trzeźwy Autobus” - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Trzeźwy Autobus”

Data publikacji 26.04.2018

Ponad 500 skontrolowanych kierowców. Wśród tej liczby policjanci ujawnili 1 osobę, który zdecydował się usiąść za kierownicą po alkoholu. To wynik kilkugodzinnej akcji „Trzeźwy autobus” przeprowadzonej przez prudnickich policjantów. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lata więzienia, sądowy zakaz prowadzenia oraz wysoka grzywna.

Prudniccy policjanci ruchu drogowego (woj. opolskie) przeprowadzili wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pn. „Trzeźwy Autobus”. Ich celem było zapewnienie bezpieczeństwa między innymi podróżnym korzystającym z komunikacji zbiorowej.

W ramach działań policjanci skontrolowali ponad 500 kierowców, w tym 16 kierowców autobusów. Wśród tej liczby skontrolowanych osób funkcjonariusze zatrzymali 1 nietrzeźwego kierowcę. Ponadto mundurowi zwracali także uwagę na stan techniczny pojazdów oraz czy dzieci przewożone były w fotelikach.

Takie akcje mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Umożliwiają wyeliminowanie osób, które będąc pod wpływem alkoholu stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym.

Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5000 zł grzywny.

KWP w Opolu/mś