Podsumowanie działań "Bezpieczny majowy weekend" - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań "Bezpieczny majowy weekend"

Data publikacji 07.05.2018

Majowy długi weekend dla wielu Polaków czas wyjazdów na rodzinne spotkania lub kilkudniowy wypoczynek. Dla funkcjonariuszy był to jednak czas wytężonej służby, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym. Odnotowano też wiele przypadków kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i po użyciu alkoholu.

Tegoroczna aura sprzyjała uczestnikom ruchu drogowego. Na drogach mozna bylo spotkać zarówno kierujacych jednosladami jak i kierowców samochodów i pieszych. Podczas wolnych dni korzystalismy z ładnej pogody przemieszczając się w dogodny dla siebie sposób. Niestety nie wszyscy wzięli pod uwagę apele o bezpieczną, rozważną jazdę i rozważne poruszanie się pieszo. 

Od 27 kwietnia br. Policja prowadziła ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne "Bezpieczny majowy weekend 2018", których celem było zapewnienie nadzoru nad bezpieczeństwem, porządkiem i płynnością w ruchu drogowym. Podczas prowadzonych działań w całym kraju, doszło do 850 wypadków, w których śmierć poniosły 72 osoby, a 1081 osób zostało rannych.

Najtragiczniejsza w skutkach była niedziela 6 maja br., gdzie w 104 wypadkach zginęło 11 osób.

Należy zaznaczyć, że wciąż nadmierna prędkość oraz nieprawidłowe wyprzedzanie to główne przyczyny wypadków na polskich drogach.

Policjanci mimo licznych apeli ujawnili, aż 3 582 kierujących będących pod działaniem alkoholu.