Ciężarówka wjechała w barierki energochłonne - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Logo RD

Ciężarówka wjechała w barierki energochłonne

Data publikacji 30.07.2018

Wczoraj na drodze krajowej nr 12 doszło do dwóch zdarzeń drogowych, które nastąpiły kolejno po sobie. Kierujący pojazdem ciężarowym zjechał z drogi i uderzył w bariery energochłonne. Widząc zdarzenie dwóch kierowców chciało się zatrzymać by udzielić pomocy zakleszczonemu w kabinie kierowcy. Wówczas na ich samochody najechał kolejny pojazd osobowy. Droga w kierunku Chełma była zablokowana przez kilka godzin.

Wczoraj przed godz. 23 dyżurny w KPP Świdnik został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce na drodze K-12 w kierunku Piask, na wysokości Kazimierzówki. Natychmiast na miejsce zostały wysłane wszystkie służby.

Okazało się, że kierujący pojazdem ciężarowym 40-letni mężczyzna z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi w zatokę autobusową a następnie uderzył w bariery energochłonne oraz ekrany znajdujące się przy drodze. W wyniku zdarzenia kabina pojazdu ciężarowego została kompletnie zmiażdżona a kierowca tira uwięziony. Całe zajście widzieli inni kierowcy, którzy chcieli udzielić pomocy poszkodowanemu. Kierujący citroenem zatrzymał się na poboczu a jadące za nim BMW zaczęło zwalniać. W tym momencie w jego tył uderzyło suzuki i BMW uderzyło w stojącego citroena.

Strażacy ponad godzinę uwalniali zakleszczonego tam mężczyznę. Po wydobyciu go z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Z obrażeniami do szpitala trafiło również 2,5 letnie dziecko podróżujące w pojeździe BMW. W miejscu zdarzenia droga przez kilka godzin była całkowicie zablokowana, policjanci wytyczyli objazdy.

Teraz dokładne okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśnianie przez świdnicką policję.

KWP w Lublinie/mś