Kierował ciężarówką pod działaniem narkotyków - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował ciężarówką pod działaniem narkotyków

Data publikacji 04.09.2018

Za posiadanie środków odurzających i kierowanie ciężarówką marki Scania pod ich wpływem do policyjnego aresztu trafił 38-latek z Lublina. Mężczyzna był trzeźwy, ale przeprowadzone przez mundurowych badanie wykazało w jego organizmie obecność narkotyków. Środki odurzające znaleziono również w jego aucie.

Wczoraj przed południem dyżurny radzyńskiej jednostki został poinformowany, że w radzyńskim szpitalu przebywa kierujący samochodem ciężarowym m-ki Scania, który jest pod działaniem środków odurzających. Jako się okazała 38-latek dostarczył towar do jednego z sklepów na terenie Radzynia Podlaskiego, z uwagi na złe samopoczucie została wezwana karetka pogotowia, która przewiozła mężczyznę do szpitala. Z przeprowadzonego badania wynikało, że mężczyzna jest trzeźwy, ale jak się okazało kierował pojazdem będąc pod działaniem środków odurzających. Obecność narkotycznych substancji w organizmie potwierdziło badanie, któremu został poddany. Kierującym samochodem ciężarowym okazał się 38-letni mieszkaniec Lublina. Policjanci sprawdzili również jego samochód, w którym ujawnili amfetaminę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dziś 38-latek usłyszał zarzuty.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za przestępstwa, których dopuścił się 38-letni mieszkaniec Lublina grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

KWP w Lublinie/mś

Polska Policja