Przy szkole jechał 110 km/h - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Przy szkole jechał 110 km/h

Data publikacji 05.09.2018

Dopiero co zaczął się rok szkolny i policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”, a 31-letni kierujący nie zważając na to Szkolną ulicą pędził 110 km/h. Kosztowało go to zatrzymane prawo jazdy, punkty karne i wysoki mandat. Na szczęście skończyło się tylko na sankcjach, ale mogło być dużo niebezpieczniej, bo nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, niestety często najtragiczniejszych w skutkach.

W poniedziałek w Chlewiskach (woj. mazowieckie) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podczas prowadzonej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” zatrzymali prawo jazdy 31-letniemu mieszkańcowi tej gminy, który jechał samochodem ulicą Szkolną z prędkością 110 km/h. Tym samym w rejonie szkół znajdujących się przy tej ulicy przekroczył dopuszczalną prędkość o 60 km/h. Kierujący otrzymał wysoki mandat i punkty karne. Ponadto zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Przypominamy, że już od ponad 3 lat obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące piratów drogowych. Na ich mocy policjanci zatrzymują prawa jazdy kierowcom, którzy przekraczają dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Miejmy zawsze na uwadze, że szybka jazda samochodem jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których giną ludzie. To właśnie dlatego w stosunku do piratów drogowych policjanci nie stosują żadnej taryfy ulgowej.

Polska Policja