Na miejscu zdarzenia drogowego najważniejsze jest bezpieczeństwo - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Na miejscu zdarzenia drogowego najważniejsze jest bezpieczeństwo

Data publikacji 08.10.2018

5 października 2018 r. wczesnym rankiem na ulicy Kościuszki w Zakopanem, kierujący samochodem osobowym wjechał na wyspę rozdzielającą pasy ruchu, taranując znajdujące się na niej betonowe donice. Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia - trwają jego poszukiwania.

Nie był to jednak koniec nieszczęść związanych z tą kraksą. Po kilku chwilach, zanim na miejscu pojawiły się służby, doszło do potrącenia pieszego przyglądającego się sytuacji. Kierujący autobusem,  który chwilę wcześniej rozpoczął swój kurs z dworca  w Zakopanem, przejeżdżając obok miejsca zdarzenia usiłował ominąć rozrzucone kawałki betonu z donic. W tym momencie potrącił stojącego w pobliżu mężczyznę, który został zabrany do szpitala. Na szczęście jego obrażenia okazały się niegroźne.

Pamiętajmy, że na miejscu zdarzenia drogowego najważniejsze jest bezpieczeństwo. Osoby nie uczestniczące w zdarzeniu, nie udzielające pomocy, nie powinny przeszkadzać. Tłumy gapiów utrudniają właściwą ocenę sytuacji przybyłym na miejsce służbom. Same również narażone są na niebezpieczeństwo w przypadku wystąpienia niespodziewanych okoliczności tak jak ta opisana powyżej.     

KWP w Krakowie/mś

Polska Policja