Idę, jadę - jestem widoczny - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Idę, jadę - jestem widoczny

Data publikacji 25.10.2018

Policjanci z chojnickiej komendy (woj. pomorskie) w ostatnich dniach października spotkali się z uczniami szkół podstawowych na terenie powiatu, aby w ramach prowadzonej akcji „Uczę się bezpieczeństwa” oraz Idę, Jadę -Jestem Widoczny” przypomnieć im o bezpiecznym zachowaniu się na drodze. Funkcjonariusze przy tej okazji rozdawali najmłodszym uczestnikom ruchu odblaskowe kamizelki.

W ostatnich dniach października br. policjanci z chojnickiej komendy rozdawali odblaskowe kamizelki najmłodszym uczestnikom ruchu. Kilkaset sztuk trafiło do uczniów m.in. ze Szkół Podstawowych w Rytlu, Łęgu, Leśnie i Swornegaciach. Wszystko to odbyło się w ramach prowadzonej akcji „Uczę się Bezpieczeństwa" oraz „Idę, Jadę- Jestem Widoczny”.

Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa na drodze. Dzieci z uwagą wysłuchały policjantów, którzy przekazywali ważne i przydatne informacje oraz promowali noszenie elementów odblaskowych, zwłaszcza teraz jesienią, kiedy szybciej zapada zmrok. Funkcjonariusze przypominali dzieciom, że elementy odblaskowe niejednokrotnie ratują życie, widoczne z daleka w światłach samochodowych. Dlatego warto nosić je na ubraniu czy plecaku.

Chojniccy policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującym prawem, wszystkie osoby które poruszają się po drodze po zmierzchu poza terenem zabudowanym mają obowiązek nosić elementy odblaskowe. Nawet jeden element odblaskowy na ubraniu czy plecaku zwiększa nasze bezpieczeństwo.

KWP w Gdańsku/mś

  • dzieci ubrane w kamizelki odblaskowe
  • policjant prowadzi lekcję wychowania komunikacyjnego
  • grupa dzieci w kamizelkach odblaskowych
Polska Policja