Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy, bo przewoził autobusem o 7 osób za dużo

Data publikacji 08.11.2018

Policjanci jaworskiej komendy (woj. dolnośląskie) systematycznie apelują do kierowców, a zwłaszcza do tych zawodowych, o przestrzeganie obowiązujących przepisów prawnych. Jak się okazało nie do wszystkich te apele trafiają.

Świadczy o tym kontrola drogowa autobusu, w którym funkcjonariusze ujawnili siedmiu ponadplanowych pasażerów, którzy stali między fotelami mocno ściśnięci. Tak rażącym brakiem wyobraźni wykazał się 45-letni kierowca, który w konsekwencji popełnionego czynu otrzymał mandat karny oraz stracił prawo jazdy.

Funkcjonariusze jaworskiego ruchu drogowego dążąc do poprawy bezpieczeństwa, podczas pełnionych służb stanowczo reagują na wszystkie, niezgodne z obowiązującymi przepisami zachowania kierujących pojazdami. W trakcie prowadzonych kontroli sprawdzają m.in. stan ich trzeźwości, przestrzegania przez nich norm czasu pracy, właściwego zabezpieczenia przewożonego ładunku i jego tonażu, a także ilości przewożonych pasażerów.

Właśnie w tym ostatnim przypadku skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się kierowca autobusu marki Mercedes Sprinter, zatrzymany do kontroli na jednej z ulic Jawora. Policjanci podczas sprawdzenia pojazdu doliczyli się aż 30 pasażerów. Z tego 7 osób stało stłoczonych pomiędzy fotelami. W kontrolowanym pojeździe zgodnie ze wskazaną w dowodzie rejestracyjnym liczbą miejsc, bezpiecznie i zgodnie z przepisami można przewozić tylko 23 osoby.

Kierowcą, który dopuścił się tak rażącego naruszenia przepisów ruchu drogowego okazał się 45-letni obywatel Ukrainy na stałe mieszkający we Wrocławiu. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w kwocie 300 zł, stracił prawo jazdy oraz zakazano mu dalszej jazdy.

KWP we Wrocławiu/mś

Polska Policja