Staranował barierki ochronne i zatrzymał się obok przydrożnego lokalu - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Staranował barierki ochronne i zatrzymał się obok przydrożnego lokalu

Data publikacji 04.12.2018

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 54-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego który w niedzielny wieczór został zatrzymany w Głuchowie. Kierowca wcześniej stracił panowanie nad prowadzonym ciągnikiem siodłowym z naczepą, zjechał z drogi na chodnik, uszkadzając barierki ochronne. Jazdę zakończył na parkingu przed lokalem gastronomicznym mieszczącym się przy tej ulicy. Na szczęście w chwili zdarzenia na chodniku nie było żadnej osoby.

Późnym wieczorem w Głuchowie (woj. wielkopolskie) na drodze krajowej nr 5 miał miejsce poważny wypadek.  Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zastali ciągnik siodłowy marki Iveco z załączoną naczepą stojący częściowo na parkingu pobliskiego lokalu gastronomicznego.

Wstępnie ustalono, że kierujący ciągnikiem siodłowym Iveco z naczepą, 54-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego, stracił panowanie nad prowadzonym zestawem, zjechał z drogi na chodnik, uszkadzając barierki ochronne. Zestaw zatrzymał się po przejechaniu kilkudziesięciu metrów chodnikiem, przy tarasie lokalu mieszczącego się na tej ulicy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Kierujący już stracił prawo jazdy. Na szczęście w chwili zaistnienia całego zdarzenia na chodniku nikogo nie było. O dalszych losach mężczyzny zadecyduje sąd.

KWP w Poznaniu/mś

  • rozbite barierki oddzielające chodnik od jezdni
  • rozbite barierki oddzielające chodnik od jezdni
  • rozbite barierki oddzielające chodnik od jezdni
Polska Policja