Odblaskowe Mikołajki na ulicach Szczecina - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Odblaskowe Mikołajki na ulicach Szczecina

Data publikacji 06.12.2018

Dziś w godzinach porannych mieszkańcy, którzy przechodzili w rejonie ulic Przyjaciół Żołnierza – Komuny Paryskiej - Wilcza – Jarogniewa na szczecińskim Niebuszewie nie kryli zaskoczenia. Wszystko za sprawą policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie, którzy wspólnie z przedstawicielami Urzędu Miasta i funkcjonariuszami Straży Miejskiej przekazywali elementy odblaski.

Obecna pora roku, trudne warunki atmosferyczne oraz szybko zapadający zmrok nie sprzyjają bezpieczeństwu na drogach. Właśnie w okresie od listopada do stycznia każdego roku odnotowywana jest większa liczba zdarzeń z udziałem pieszych, którzy zaliczani są do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Gorsza widoczność na drodze, ciemne ubranie pieszego, do tego pośpiech lub zamyślenie i o zdarzenie nie trudno.


Bezpieczeństwo w ruch drogowym zależy od wielu czynników. Nasze zachowanie na drodze, respektowanie obowiązujących norm oraz zasad bezpieczeństwa ma jednak podstawowe znaczenie.  Dziś mundurowi szczecińskiej drogówki wspólnie z przedstawicielami Urzędu Miasta oraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej przypominali o zachowaniu ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze, wskazywali jak ważne jest dokładne sprawdzenie sytuacji na drodze zanim wejdziemy na przejście dla pieszych, a w ramach mikołajkowych upominków przekazywali mieszkańcom elementy odblaskowe. W trakcie prowadzonej akcji mieszkańcom przekazano 500 elementów odblaskowych – samozaciskowych opasek oraz zawieszek.


Mundurowi zachęcali, by z elementów odblaskowych korzystać również w mieście. Nie wszystkie odcinki dróg są dobrze oświetlone, a opady deszczu, mgła dodatkowo pogarszają widoczność. Przestrzegajmy elementarnych zasad bezpieczeństwa na drodze i bądźmy widoczni.  

KWP w Szczecinie/mś

  • policjanci rozdają elementy odblaskowe mieszkańcom Szczecina
  • policjanci rozdają elementy odblaskowe mieszkańcom Szczecina
  • policjanci rozdają elementy odblaskowe mieszkańcom Szczecina