Wypadek na drodze K-3 - Policja apeluje o rozwagę i ostrożność na drogach - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek na drodze K-3 - Policja apeluje o rozwagę i ostrożność na drogach

Data publikacji 07.12.2018

Policjanci i inne służby ratunkowe w związku z wypadkiem drogowym, do którego doszło wieczorem na drodze krajowej nr 3 w okolicach m. Kaźmierzów, udzielały pomocy osobom poszkodowanym. Kierujący autobusem stracił panowanie na pojazdem, wypadł z drogi i przewrócił się na bok.

Powyższy komunikat ma za zadanie uświadomić użytkownikom dróg i pokazać jak kruche oraz delikatne jest ludzkie życie, a także jakie mogą być skutki zdarzeń drogowych. Apelujemy o zdrowy rozsądek, rozwagę i ostrożność podczas jazdy wszelkimi pojazdami.

W wyniku zdarzenia zginęła 1 osoba, a 24 w związku z odniesionymi obrażeniami zostały przewiezione do szpitali. Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku oraz na czas prowadzonych działań ratowniczych wyznaczyli dla kierowców objazdy. Policjanci apelują do kierowców o ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.

Pierwsze czynności policjantów i funkcjonariuszy pozostałych służb polegały na wyciągnięciu wszystkich poszkodowanych z wnętrza pojazdu, udzielenia im niezwłocznej pomocy i przekazania służbom ratunkowym.

Funkcjonariusze do wczesnych godzin rannych zabezpieczali miejsce zdarzenia  i wykonywali czynności procesowe z udziałem biegłego z zakresu ruchu drogowego pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Lubinie. Na czas prowadzonych działań ratowniczych funkcjonariusze wyznaczyli dla kierowców objazdy.

Kierowca autokaru został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – był trzeźwy. Został zatrzymany, by dziś wykonać z jego udziałem czynności procesowe. Obecnie policjanci zajmują się szczegółowym wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia – funkcjonariusze będą ustalać co było jego przyczyną np. czy zaistniał w tej sprawie błąd ludzki lub może usterka techniczna. Wszystkie zebrane na miejscu informacje zostaną zweryfikowane.

KWP w Gorzowie Wielkopolskim/mś