Dwóch pijanych kierujących, jeden sprawca drugi poszkodowany - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Dwóch pijanych kierujących, jeden sprawca drugi poszkodowany

Data publikacji 29.01.2019

Nietrzeźwy kierowca opla wezwał funkcjonariuszy do zdarzenia drogowego, w którym ujawnił innego nietrzeźwego kierującego.

Do nietypowego zgłoszenia doszło 27 stycznia 2019 r. około godz. 2:30 w nocy. Według słów zgłaszającego potrzebna była pomoc do nietrzeźwego kierującego, który spowodował kolizję na ul. Bazarowej w Łodzi. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia do funkcjonariuszy chwiejnym krokiem podszedł mężczyzna, który stwierdził, że jego samochód został uszkodzony przez pijanego kierowcę, któremu odebrał kluczyki. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 47-latek miał blisko 2 promile.

Czynności przeprowadzone przez policjantów na miejscu wykazały także, że nie jest on osobą poszkodowaną jak twierdził ale sprawcą całego zamieszania. Kierując oplem nie zastosował się do znaku "ustąp pierwszeństwa" i zderzył się z prawidłowo jadącym peugeotem. Kierowca peugeota również nie miał czystego sumienia, gdyż badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w organizmie.

Zarówno 47-latkowi jak i 28-latkowi zatrzymano prawo jazdy za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości za co obu mężczyznom grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Ponadto kierowca peugeota został ukarany mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci przypominają !!!!

Kierowcy, którzy prowadzą pojazd w stanie nietrzeźwości stanowią olbrzymie zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz postronnych osób. Powszechnie określa się ich mianem „potencjalnych zabójców”, a media wielokrotnie informują o tragicznych skutkach wypadkach, których sprawcami są nietrzeźwi kierujący. Każdego dnia możesz spotkać na swojej drodze pijanego kierowcę. Pamiętaj, że stanowi on śmiertelne zagrożenie. Powstrzymanie nietrzeźwego kierującego to obowiązek - widząc nietrzeźwego kierowcę reaguj, zawiadom nas.

KWP w Łodzi/mś