„Przyhamuj – życie przed Tobą!” - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

„Przyhamuj – życie przed Tobą!”

Data publikacji 10.04.2019

To tytuł kampanii społecznej, która po raz kolejny zawitała w powiecie krapkowickim. Tym razem, to uczniowie „sportowej piątki” mieli okazję, by dowiedzieć się więcej o zasadach obowiązujących pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym. Był też pokaz pierwszej pomocy, symulator czasu reakcji oraz prezentacja "złotych zasad" Międzynarodowej Federacji Samochodowej. Dla chętnych odbył się również próbny egzamin na motorower.

o już kolejna odsłona  kampanii "Przyhamuj - życie przed Tobą". Dzisiaj inauguracja odbyła się w ostatni piątek (05.04.2019 r.) w Zespole Szkół Sportowych w Krapkowicach. Uczniowie ze „sportowej piąteczki”  wysłuchali wykładów prowadzonych przez zaproszonych do udziału ekspertów. O „Bezpiecznym uczestnictwie w ruchu drogowym – pieszych i rowerzystów” opowiedział podinsp. Maciej Milewski z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Opolu. „Złote zasady FIA - Chcę być bezpieczny” omówił prezes Zarządu okręgowego PZM pan Marek Pańka. Kolejnym prelegentem był egzaminator WORD w Opolu pan Dominik Grabowski, który przedstawił zagadnienie związane z uprawnieniami do kierowania w kategorii „AM”. O najbardziej niebezpiecznych miejscach w rejonie samej szkoły opowiedział uczniom policjant z Krapkowic asp. Mateusz Bialik

Następnie uczestnicy wykładów mieli możliwość obserwować pokaz pierwszej pomocy pod okiem kwalifikowanego policyjnego ratownika medycznego. Każdy chętny uczestnik kampanii przeszedł test na symulatorze czasu reakcji. Uczniowie mogli również skorzystać z jedynej w kraju mobilnej sali komputerowej, w której mieli możliwość przystąpić do próbnego testu teoretycznego na kategorię „AM”

Celem prowadzonej kampanii jest uświadomienie zagrożeń wynikających z kierowania pojazdami mechanicznymi, uwrażliwienie na sytuacje kryzysowe występujące w ruchu drogowym oraz wykształcenie pożądanych reakcji na niewłaściwe zachowania kierowców, zwłaszcza w kontekście Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego.

Partnerami w realizacji tego programu są: Komenda Wojewódzka Policji w Opolu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Polski Związek Motorowy w Opolu oraz Opolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

KWP w Opolu/mś

  • Młodzież na spotkaniu z policjantami i przedstawicielami wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego
  • Policjant uczy udzielania pierwszej pomocy
  • policyjny radiowóz przed budynkiem szkoły
Polska Policja