Jednośladem bezpiecznie do celu - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Jednośladem bezpiecznie do celu

Data publikacji 08.05.2019

Zielonogórscy policjanci spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Ekologicznych w ramach prowadzonych działań pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Mundurowi „w białych czapkach” przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa i poruszania się po drogach, sprawdzili znajomość przepisów z zakresu ruchu drogowego, a na zakończenie rozdali uczniom odblaski.

Uczniowie z Zespołu Szkół Ekologicznych w Zielonej Górze pod opieką wychowawców wyruszyli dzisiaj na międzynarodowy rajd rowerowy, a przed wyjazdem spotkali się z zielonogórskimi policjantami ruchu drogowego, którzy w tym szczególnym dniu przypomnieli im o zasadach bezpieczeństwa na drodze, obowiązujących rowerzystów przepisach ruchu drogowego i także zasadach poruszania w grupie. Nie obyło się także bez sprawdzenia znajomości przepisów dotyczących ruchu drogowego, ale ponieważ wszyscy uczestnicy rajdu już od dawna mają karty rowerowe, więc w tym aspekcie nie było żadnych problemów. Na zakończenie spotkania policjanci przypomnieli także o tym jak ważna jest jazda w kasku ochronnym i zachęcili młodzież do korzystania z elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność rowerzystów na drodze, a tym samym wpływają na ich bezpieczeństwo. Mundurowi rozdali też wszystkim uczestnikom odblaski oraz życzyli spokojnej i bezpiecznej podróży.

W ramach prowadzonych działań „Jednośladem bezpiecznie do celu”, policjanci odwiedzają szkoły gdzie na spotkaniach z dziećmi i młodzieżą promują bezpieczne zachowania na drodze, dbają o poprawę widoczności rowerzystów rozdając elementy odblaskowe, a także promują używanie przez rowerzystów kasków ochronnych.

KWP w Gorzowie Wielkopolskim/mś

  • młodzież w kamizelkach odblaskowych przed szkołą
  • młodzież wraz z policjantami
  • młodzież przygotowuje się do jazdy rowerem
Polska Policja