"Bezpieczny przejazd" - działania aleksandrowskich policjantów - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczny przejazd" - działania aleksandrowskich policjantów

Policjanci aleksandrowskiej "drogówki" po raz kolejny przeprowadzili działania pn. „Bezpieczny przejazd”. Akcje takie mają na celu ograniczenie liczby zdarzeń na przejazdach kolejowych oraz podnoszenie świadomości uczestników ruchu drogowego na temat zagrożeń, jakie niesie za sobą nieprawidłowe zachowanie w ich rejonach.

Policjanci aleksandrowskiej "drogówki" po raz kolejny pełnili służbę na drodze w ramach akcji „Bezpieczny przejazd”. W czasie trwania działań funkcjonariusze dbali o to, aby w czasie przejeżdżania przez przejazd nie doszło do zdarzeń drogowych. 

Główną przyczyną wypadków na przejazdach kolejowych jest niestosowanie się do znaku STOP, wjeżdżanie na przejazd, gdy sygnalizator wskazuje czerwone światło oraz wjeżdżanie w momencie, gdy opuszczanie zapór zostało już rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone. Tak zachowują się nie tylko kierujący pojazdami, ale również piesi i rowerzyści, a zatem bez wyjątku wszyscy uczestnicy ruchu. Wszyscy też muszą liczyć się z konsekwencjami za tego typu nieprawidłowe zachowanie.

W trakcie działań policjanci ujawnili 34 wykroczenia. 

Warto pamiętać, że przestrzeganie przepisów oraz zachowanie zdrowego rozsądku może uratować życie. 

Źródło: KWP w Bydgoszczy (mw)

  • Policjanci ruchu drogowego podczas działań Bezpieczny przejazd
  • Policjanci ruchu drogowego podczas działań Bezpieczny przejazd
  • Policjanci ruchu drogowego podczas działań Bezpieczny przejazd
Polska Policja