Puławy: „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Puławy: „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”

Data publikacji 31.07.2019

W Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach odbyło się spotkanie z seniorami w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”. Jej głównym celem jest kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań na drodze. Każdy, kto przyszedł na spotkanie mógł sprawdzić swoją sprawność psychofizyczną oraz bezpłatnie wyregulować rower i doposażyć go w światła i odblaski.

„Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” to ogólnopolska akcja edukacyjna Ministerstwa Infrastruktury i Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, której partnerem strategicznym jest Policja.

W spotkaniach na szczeblach powiatu uczestniczą policjanci ruchu drogowego oraz profilaktycy z miejscowych komend Policji. We wczorajszym spotkaniu w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach uczestniczyli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji puławskiej komendy.

Spotkanie otworzył Starosta Puławski Pani Danuta Smaga, która przywitała uczestników oraz podziękowała organizatorom za zorganizowanie warsztatów w naszym mieście. Zostały one przeprowadzone przez Pana Mariusza Sztal, który m.in. przytoczył krajowe statystyki dotyczące wypadków, w których uczestniczyli piesi i osoby starsze oraz omówił przyczyny zdarzeń drogowych, wskazując jednocześnie poprawne zachowania, które pozwalają ich uniknąć. Porady zostały urozmaicone krótkimi filmami, oglądanymi przez seniorów z dużym zainteresowaniem. Poza tym, pogadankę na temat bezpiecznego korzystania z dróg, ścieżek rowerowych oraz użytkowania jednośladów przeprowadził mł. asp. Michał Wiak z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Puławach, który odpowiadał również na liczne pytania zgromadzonych gości.

W trakcie spotkania seniorzy mieli także możliwość sprawdzenia swojego wzroku i sprawności psychofizycznej na specjalnie przygotowanym stanowisku, a na zakończenie otrzymali pamiątkowe certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w tym wydarzeniu oraz opaski odblaskowe ufundowane przez WORD w Lublinie. Osoby, które przyjechały rowerami mogły skorzystać z bezpłatnego technicznego serwisu. Każdy pojazd wyposażono dodatkowe w światełka i elementy odblaskowe. Poza tym, zarówno uczestnicy warsztatów jak i wszyscy chętni mogli oznakować swój rower, przyczyniając się w ten sposób do jego ochrony przed kradzieżą.

KWP w Lublinie/mś

Polska Policja