Koncentracja, obserwacja i wzajemna życzliwość - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Koncentracja, obserwacja i wzajemna życzliwość

Data publikacji 26.08.2019

Wałeccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili akcję informacyjno- edukacyjną skierowaną do pieszych i kierujących pojazdami. Celem akcji było zwrócenie uwagi pieszych, zwłaszcza seniorów na zagrożenia związane z nieostrożnym wejściem na przejście oraz uświadomienie i przypomnienie kierowcom o obserwacji drogi, ustępowaniu pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu itp. Zarówno dla pieszych jak i kierujących były niespodzianki w postaci zapachów do aut i odblasków.

Działania mundurowi  prowadzzili w gminie Wałcz. Miniony ostatni wakacyjny weekend, związany był bowiem  z większym natężeniem ruchu na drodze.

Policjanci z drogówki  uświadamiali pieszych i kierujących o tym, jak ważna jest koncentracja na drodze oraz znajomość przepisów, a co ważne przestrzeganie ich.

Mundurowi przypominali, że stosowanie się do obowiązujących przepisów nie dotyczy tylko kierowców ale wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Zmieniająca się sytuacja na drodze oraz duże natężenie ruchu powoduje, że zagrożenie powstaje zwykle w bardzo krótkim czasie. Należy także pamietać, że takie przedmoty  jak: telefony komórkowe, tablety, nawigacje, reklamy mają również wpływ na koncentrację zarówno kierowcy jak i pieszego poruszajacego się po drodze.

Dlatego policjanci informowali i edukowali uczestników ruchu drogowego oraz apelowali o rozwagę i zachowanie ostrożności. Mundurowi przypominali także o niektórych czynnikach tj. obserwacja, koncentracja, kontakt wzrokowy pieszy- kierowca i wzajemna życzliwość na drodze- które mają istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa.

Podczas działań każdy zatrzymany do kontroli kierowca otrzymywał od policjantów zapach do auta oraz materiały profilaktyczne, a piesi zaopatrywani byli w elementy odblaskowe.

KWP w Szczecinie/mś

Polska Policja